ОБЛАДНАННЯ СВЕРДЛОВИН

Що включає облаштування свердловини?

  • Земляні роботи. Для того, щоб облаштувати свердловину, а також підвести комунікації від свердловини до об’єктів споживачів (будинок, лазня) необхідно вирити котлован навколо свердловини, а також прокопати траншеї нижче за глибину промерзання грунту в регіоні. Для України нормальною глибиною для прокладання водопровідних комунікацій є 1,2-1,3 м.
  • Захист свердловини від промерзання, стічних вод, сміття та зловмисників. З цим завданням справляються кесон або свердловинний адаптер із оголовком. Це два основні способи, що застосовуються в нашій країні. Облаштування за допомогою свердловинного адаптера – це найбільш економічний варіант, як за матеріалами, так і за витратами праці. У свою чергу, облаштування за допомогою кесона — це вже капітальний варіант, який є класичним у цій справі.
  • Монтаж водопідйомного обладнання. Для того щоб вода піднімалася зі свердловини і надходила до мережі водопостачання, необхідний насос. Його параметри розраховуються, виходячи з параметрів свердловини: діаметр облогової труби, глибина, статичний та динамічний рівень води, дебету. Також враховується передбачуваний обсяг споживання води.
  • Монтаж автоматики, трубопроводу та іншого обладнання. Після того, як у свердловину опущений насос, необхідно прокласти і обв’язати трубопровід до всіх запланованих споживачів, провести монтаж накопичувального бака із системою автоматичного вмикання/вимкнення насоса при зниженні тиску, провести обв’язування всіх елементів системи.