БУРІННЯ СВЕРДЛОВИН ПІД ТЕПЛОВІ НАСОСИ

Опалення будинку енергією з надр Землі – чи можливе таке?

Буріння геотермальних свердловин здійснюють на глибину до 200 метрів. Кількість свердловин обумовлена ​​низкою факторів: потребою в обсягах енергії, що виробляється, потужністю застосовуваного обладнання, особливостями грунту, де буде облаштована свердловина для теплового насоса.

Як відомо, Земля зберігає тепло постійно, у її надрах температурний режим завжди плюсовий, причому що далі від поверхні планети, то показники вищі. Так, якщо на глибині порядку 2 – 2,5 м. температурні показники становлять +6 – 8 град., то на 20-метровій глибині вже +10 град. Гаряча магма в глибинах Землі дозволяє нагрівати об’єкти на її поверхні, ґрунт допомагає утримувати тепло. Саме ці факти стали основою опалення геотермальним способом.

Плюси геотермального опалення

  • великий вихід енергії,
  • екологічна безпека, відсутність шкідливих викидів,
  • економічність: при використанні системи не потрібно паливо та хімічні реагенти,
  • пожежо- та вибухобезпека,
  • тривалий термін служби – при правильному монтажі опалювальної системи вона прослужить протягом 30 років.

Опалення житлових та виробничих площ енергією Землі з успіхом застосовується у європейських країнах та США, де воно стало основним джерелом тепла. У нашій країні геотермальні системи розглядаються лише як альтернатива звичним видам опалення за допомогою електрики, газу, твердого палива. Проте з упевненістю можна сказати, що в недалекому майбутньому цей рентабельний та екологічний спосіб опалення стане основним.

Як здійснюється буріння свердловин під тепловий насос

Геотермальні свердловини створюються двома способами: за допомогою вертикального та горизонтального теплообміну. У першому варіанті не обійтися без глибокого буріння свердловин для теплових насосів, це дозволить заощадити площу ділянки земляних робіт.

Теплопоглинаючий контур трубопроводу міститься в свердловину для теплового насоса. Рідина, нагріваючись під впливом земного тепла, по трубах надходить у насос. Там вона охолоджується, виділяючи енергію для обігріву приміщення. Процес нагадує принцип влаштування холодильника (тільки у разі зберігається не холод, а тепло земних надр). Відпрацьована рідина повертається у землю, де знову нагрівається.

Будемо раді надати послуги з буріння свердловин під теплові насоси (геотермальні зонди) згідно з Вашим проектом. Готові розглянути будь-які Ваші пропозиції та сформувати ціну в залежності від необхідних обсягів бурових робіт.

Буріння свердловин на воду самохідною буровою установкою на базі ЗІЛ-131, ціни

Види бурових робітЦіни на буріння свердловин, грн/м.п.
Буріння під теплові насосивід 160 грн